A polarizált fényű lámpához és annak használatához kapcsolódó legfontosabb kérdések:
1. Milyen szempontokra érdemes odafigyelni a készülék vásárlásánál?
A polarizált fényű lámpa vásárlásánál fontos szempont, hogy elérhető-e hozzá színterápiás készlet, illetve az is, hogy mekkora a polarizáltsági hatásfoka, azaz, hogy a speciálisan szűrt (polarizált) fényhullámok hány százaléka koncentrálódik és fejti ki hatását a kezelendő területen. Optimális esetben ez akár a 99%-ot is meghaladhatja. Előny, ha igény szerint tartóállványt is vásárolhatunk, amely segíti, hogy a kezelések során stabilan és fixen álljon a készülék, ne kelljen végig a kezünkben fogni. Szintén érdemes szem előtt tartani a gyártó vagy forgalmazó által biztosított garanciát, amely a kötelező 1 éven felül akár 2 vagy 3 év is lehet.
2. Melyek a polarizált fényű lámpa legnagyobb előnyei?
- Számos alkalmazási terület, a legkülönbözőbb egészségügyi problémákra és azok megelőzésére is alkalmazható
- Használata egyszerű és biztonságos
- Nincs ismert mellékhatása
- Kiválóan alkalmas otthoni használatra
- A mindennapi egészséggondozás pótolhatatlan részévé válhat
- Bármilyen életkorban alkalmazható
3. Milyen részekből áll egy polarizált fényű lámpa?
A polarizált fényt kibocsátó készülékek többnyire egy fényforrásból, egy polarizátorból, egy tükörből, színszűrőkből és lencsékből áll. A tükrök és lencsék feladata a fény fókuszálása a kezelendő területre. A fényforrás spektrumát bizonyos készülékekben színszűrővel szűkítik.
4. Használhatjuk-e egészségesen is a lámpát?
Igen, hiszen a lámpa fontos kozmetikai kellék is! Remekül alkalmazható narancsőr vagy pattanások ellen, kisebb sebek kezelésére, kozmetikai szerek bevitelének elősegítésére, stb.
5. Milyen távol tartsuk a készüléket a bőrtől a kezelés alatt?
A kezelés alatt a készülék „ablakát” a besugározni kívánt bőrfelülettől kb. 5-10 cm távolságra tartsuk. Fontos, hogy a kezelés megkezdése előtt mindig tisztítsuk meg a kezelendő területet!
6. Hatékony lehet-e a terápia ruhán keresztül is?
Lehetőleg ne kezeljünk ruhán keresztül! Vékony, laza kötszer esetén ráhelyezhetjük a készüléket a kötszerre is, de ennek megfelelően növeljük a kezelési időt, csakúgy, mintha gipszelt testrészt kezelnénk.
7. Milyen területeken alkalmazhatjuk a polarizált fény jótékony hatását?
- Felületi sérülések kezelése: elősegíti a sebgyógyulást, támogatja a regenerációs folyamatokat;
- Fájdalomcsillapítás: többek között izom- vagy akár reumás fájdalmakra is;
- Gyulladáscsökkentés;
- Vérkeringés stimulálása: javíthatja az agyi funkciókat és az idegi tevékenységet, csökkentheti a fáradékonyságot;
- Immunrendszer erősítése: Fokozza a monociták és neutrofil granulociták aktivitását, javítja az immunglobulintermelést is. Ennek köszönhetően javul a szervezet védelmi mechanizmusa, csökken a megbetegedésekre való hajlam.
A polarizált fény alkalmazási területeiről és a hozzá tartozó színterápiáról korábbi cikkünkben bővebben is olvashat: Fényben az egészség
8. Mennyi ideig tart egy kezelés?
A terápia időtartama nagyban függ a probléma súlyosságától és jellegétől, ezért nehéz konkrét választ adni a kérdésre. Általában mégis elmondható, hogy a kezelés, lehetőleg minden nap a gyógyulásig (de minimum 3 alkalom/hét) napi 1-2 alkalommal, 8-12 perces intervallumokban ajánlott. Hosszabb ideje fennálló, krónikus betegségek esetén akár hosszabb terápia is indokolt lehet, több alkalommal és hosszabb intervallumokban.
Műtéteket követően, a sebek gyorsabb gyógyulásához szintén ajánlott lehet a készülék gyakoribb és hosszabb ideig történő használata. A maximális kezelési idő 20 perc!
VIVAMAX tipp: Fontos, hogy ha egy napon belül többször is alkalmazzuk a készüléket, akkor a 2 kezelés lehetőleg 1 órán belül történjen!
9. Szükséges-e bármilyen krém, kenőcs vagy spray a jobb hatás elérése érdekében?
Nem szükséges semmilyen kozmetikai vagy gyógyászati szer bőrre történő felvitele a kezelést előtt, a kellő hatás enélkül is elérhető. Azonban, ha mégis úgy döntünk, hogy pl. fájdalomcsillapító kenőcsöt alkalmazunk, a lámpa fokozza ennek hatását és a gyorsabb felszívódást is.
10. Milyen testhelyzetben történjen a kezelés?
A megfelelő testhelyzet a kezelendő terül jellegétől függ. A gerincoszlop kezeléséhez pl. ülő- vagy oldaltfekvő helyzet ajánlott. Térd-, könyök-, csukló- és vállízületek kezelésénél félig behajlított helyzetben legyen az érintett testrész. Fájdalmas izomgörcsök esetében pedig a lámpával történő kezelés előtt javíthatja a hatékonyságot a gépi masszírozó kezeléssel történő előkészítés.
Forrás:
Dr. Deák Sándor: Gyógyítás fény- és színterápiával