Népszerű illóolajok felhasználási területei és lehetőségei
Egyes illóolajok alkalmazási területei és módozatai az olaj típusától is függenek. Például a borsmentaolaj mentolos és hűsítő hatása jobban érvényesülhet mellkasi bedörzsölésben, mint diffúzorban. Helyi alkalmazás esetén az olajat mindig hígítsuk fel, mielőtt a bőrünkre kennénk. A hígításhoz használhatunk hordozóolajat, pl. kókuszolajat is.
Összefoglaló táblázatunkban részletesen bemutatjuk, hogy különböző megbetegedések esetén:
- Mely illóolajok lehetnek adott probléma esetén a leghatékonyabbak;
- Azokat milyen formában alkalmazhatjuk (párologtatás, inhalálás, aromaterápiás fürdő, stb.);
- Felhasználásuk mennyire biztonságos gyermekek számára?
Az összefoglaló táblázatot a képre kattintva is megtekintheti:
Erre mindig ügyeljünk az illóolajok alkalmazása során:
* Kisgyermekek esetében az illóolajok mindig kisebb cseppszámban alkalmazandók, mint felnőttek esetében! Újszülöttek esetében, a baba 3 hónapos koráig inkább aromavizet párologtassunk!
** Masszázs vagy fürdővízhez adás előtt az illóolajat mindig keverjük vivő- vagy alapolajba, ne hígítatlan formában alkalmazzuk!
Hogyan használjuk az illóolajokat kisgyermekek esetében?
Számos illóolaj kifejezetten jól működik gyermekek esetében, kíméletes és adalékanyagmentes megoldást kínálva a tudatos szülőknek. Egy-egy jól kiválasztott illóolajjal nem csak a nátha tüneteit kezelhetjük, hanem immunerősítésre, illetve számos más probléma enyhítésére is alkalmazhatjuk. (pl. görcs, sírás, hasfájás, nyugtalanság enyhítésére)
Mielőtt azonban bármelyik olajat alkalmaznánk, tartsuk szem előtt azt, hogy a gyermekek fokozottan reagálnak az illóolajokra, ezért mind az illóolaj típusával, mind az alkalmazott mennyiséggel körültekintően kell bánnunk. A gyerekek számára is alkalmas illóolajokkal kapcsolatos cikkünkben részletesen bemutatjuk, hogy melyek a biztonságos illóolajok és hogyan alkalmazzuk őket!