Kiszállítás készletről akár 48-72 órán belül!
25 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Mintaboltjainkban kipróbálhatja termékeinket!
Kosaram

Gyors kiszállítás készletről - akár 48-72 órán belül!

25.000 Ft felett INGYENES házhoz szállítás!

Blog

Kell-e a stressz az életünkbe? Stresszkezelési tanácsok mindennapokra

Egyes nézetek szerint stressz nélkül nincs fejlődés, a stressz hasznos, a stressz kihívást jelent. Ez segít bennünket abban, hogy képesek legyünk küzdeni és motivál bennünket, hogy még több és nehezebb célt tűzzünk ki magunk elé. És ha ezekben győzedelmeskedünk, önbizalmunkat, önbecsülésünket erősítjük vele.

Mindannyian éltünk már át olyan szituációkat, mikor feszültebbek, görcsösebbek voltunk. Gondoljunk csak vissza egy vizsga előtti időszakra, vagy az első randevúk egyikére, egy állásinterjúra, amit nagyon szerettünk volna. Ezek a helyzetek mindenki számára izgalommal, esetenként stresszel járnak, összeugrik és fájni kezd a gyomrunk, növekszik a pulzusunk, teljesen leizzadunk. Egy feszült helyzetben ezek teljesen természetes reakciók, tulajdonképpen a testünk stresszre adott válaszai. Ezt hívjuk pozitív stressznek.

Érdemes néhány tanácsot megfogadnunk, ha nem szeretnénk, hogy mindennapjainkat az enyhébb stressztünetek mellett - , mint a gyakori fejfájás, szívdobogás, mellkasi fájdalmak, alvászavar, gyomorbántalmak, bőrtünetek, - komolyabb stresszbetegségek is kísérjék, pl: gyomorfekély, súlyosabb emésztőszervi problémák magas vérnyomás és vércukorszint, immunrendszerünk csökkent működése.

De mi történik velünk, ha tartós feszültségben élünk, és a stressz folyamatosan jelen van az életünkben?

A folyamatosan jelen lévő stressz súlyos terheket ró a szervezetünkre, akár a szervezet kimerüléséhez is vezethet. Számtalan kedvezőtlen hatása között megemlíthetjük, hogy gyengíti immunrendszerünket, emésztőszervi panaszokat okoz, keringési rendszerünkre is kedvezőtlenül hat. Ilyenkor túl sok olyan élmény ér bennünket melyekkel nehezen vagy egyáltalán nem tudunk megbirkózni.

Manapság egyre több embertől halljuk, hogy folyamatos stresszben éli az életét, ami kihat a munkájára, a magánéletére, az egészségére. A stresszkezelés mindannyiunk érdeke, így nem kérdés, hogy a leghasznosabb, amit tehetünk, a megelőzés, de mindenképp fontos, hogy a már kialakult stressz ellen is megtegyük a megfelelő lépéseket.

Milyen stresszkezelési technikákat alkalmazhatunk?

Hogyan lehet változtatni apró lépésekkel az életvitelünkön és ez hogyan fogja pozitív irányba mozdítani a mindennapjainkat?

A stressz lemeríti az energiáinkat. Ezt szükségszerűen valahonnan vissza kell töltenünk. De mégis honnan és miként? Az alábbiakban mutatunk néhány egyszerűen alkalmazható stresszkezelési gyakorlatot. Ezeket a módszereket bátran alkalmazhatjuk stresszkezelésre gyerekek esetében is!

  1. Az alvás fontossága – ez a legerősebb regenerációs folyamat.
    Ez az elsődleges és legfontosabb stresszkezelési technika, hiszen megfelelő minőségű és mennyiségű alvás nélkül az immunrendszerünk, a mentális egészségünk, a lelki egyensúlyunk is veszélybe kerül. Alvás közben a sejtjeink megújulnak, csökken szervezetünk stresszhormonszintje, a pulzusunk is, az életfunkcióink is lelassulnak, vagyis testünk spórol az erőforrásaival, hogy másnap tele energiával indítsuk újra magunkat.

Pihentető alváshoz, a relaxált állapot, gyors elalvás érdekében használjunk hang- és dallamterápiás készület!

VIVAMAX TIPP: a gerince érdekében, a legkényelmesebb alváspozíció eléréshez válasszon az egyéni igényeknek megfelelő memóriahabos alvópárnát!

Olvasson tovább az alvás fontosságáról: A minőségi és pihentető alvás aranyat ér

meditáció

  1. A testmozgás fontossága 
    A mozgással beindítjuk a szervezetünket, mint egy jól működő gépezetet. A mozgás nemcsak pozitívan hat az immunrendszerünkre, hanem gyorsítja az anyagcserénket és serkenti az emésztést is.
    A testedzéssel és a terheléssel egyidejűleg a szervezet elkezdi a regenerációs folyamatot, és emellett segít csökkenteni az izomfeszültséget. Az intenzív mozgásformákkal a feszültséget levezetve stresszes állapotból aktív állapotba kerülünk.  Fontos azonban, hogy lépésről lépésre haladjunk, reális elvárásokat tűzzünk ki magunk elé. Kezdhetünk egy laza sétával vagy akár egy könnyedebb tornával. A lényeg, hogy olyan mozgásformát válasszunk, amit szeretünk, amit élvezettel csinálunk.
     
  2. Meditáció és légzőgyakorlatok  
    Olyan helyzetekben, amikor nem tudjuk a külső hatásokat azonnal lecsökkenteni, a légzőgyakorlatok beindítják a nyugtató mechanizmusokat a testünkben. Rengeteg relaxációs technika létezik, de mindegyik technika a test tudatosságára és a nyugalmi állapot megőrzésére helyezi a hangsúlyt. Szakítsuk meg a napközbeni monotonitást, akár egy elmélyült beszélgetéssel, akár egy rövid sétával, nyugtató zenehallgatással, akár egy rövid kis meditálással, magunkba mélyedéssel.
VIVAMAX TIPP: a meditációt segítő thetahullámokat könnyedén elérhetjük a fehér zajokat is kibocsátó hang- és dallamterápiás készülékekkel.
  1. Aromaterápia – természetes gyógymód 
    Köztudott, hogy az illatoknak komoly hatása van lelkiállapotunkra, hangulatunkra, de akár szellemi képességünkre is. Az aromaterápia több évezredre visszanyúló hagyománnyal rendelkezik a gyógyítás terén. Napjainkban a stressz oldására az aromaterápiát is előszeretettel használják, mint természetes gyógymódot. Gyógy- és aromatikus növények eszenciáját felhasználva kezelhetjük magunkat. Az aromaterápiákat többféleképpen is alkalmazhatjuk: masszázsolajba, fürdővízbe csepegtetve, esetleg bőrbe masszírozva, vagy aromatikusan diffúzor segítségével párologtatva.
     
  2. Masszázs 
    Mindannyian tapasztaltuk már a masszázs lazító, nyugtató hatását. Egy hosszú és fárasztó nap végén kellemesen ellazít és revitalizál egy jó masszázs. A legjobb, ha masszőrhöz megyünk, hiszen a kéz érintésébe, a másik ember energiája is fokozza az élményt, ugyanakkor akkor sem kell kétségbeesni, ha erre nincs lehetőségünk. Masszírozó készülékek beszerzésével minden nap részesülhetünk a masszázs megújító, energetizáló, stresszlevezető élményében!
     
  3. Akupresszúra 
    Az akupresszúrás pontok stimulálására számos jótékony folyamatot elindít szervezetünkben. Mindenkinek ajánljuk, hogy próbálja ki az akupresszúrás matrac és párna rendszeres használatát! Az biztos, hogy nem fogja megbánni, mert tapasztalja majd, hogy napi 10 perces használat is serkenti a vérkeringést, enyhíti az izomfeszülést, csökkenti a szervezetben lévő feszültséget és beindítja az öngyógyító folyamatokat.

+1 Tölts kevesebb időt a képernyő előtt és többet a friss levegőn! 
Kutatások egyértelműen bizonyítják, hogy a túl sok számítógép/okostelefon előtt töltött idő szorongóvá tehet bennünket, ezáltal stressz szintünk is megemelkedhet. Lehetőségeid szerint tölts több időt a természetben, a friss levegő nyugtató hatással bír, D-vitamin termelődik a szervezetben, csökken a stressz-szintünk.

Ne nyomd el magadban a rossz érzéseket, ne tégy úgy, mintha minden rendben lenne! Fontos felismernünk az érzelmeinket, mert csak akkor tudjuk hatékonyan kezelni, ha tisztában vagyunk vele. Ne meneküljünk el ezek elől, hanem inkább fókuszáljunk a hozzá kapcsolódó érzéseinkre. Teljesen normális, ha lelkünkre és testünkre ható tényezőket nem tudjuk egyből kiiktatni, azonban a stressz levezetését és feloldását a fentebb sorolt néhány technika segítségével elérhetjük, de akár egy könnyed sétával is már közelebb kerülhetünk hozzá.

 

Kapcsolódó blogcikkek:

Miért nélkülözhetetlen minden háztartásban az akupresszúrás matrac? 

A talpmasszázs csodája

Hozzászólások

Hozzászólok
Hozzászólás írása
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.
Pepita Super Seller Pepita.hu marketplace partner