Kiszállítás készletről akár 48-72 órán belül!
25 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Mintaboltjainkban kipróbálhatja termékeinket!
Kosaram

Gyors kiszállítás készletről - akár 48-72 órán belül!

25.000 Ft felett INGYENES házhoz szállítás!

Blog

Illóolajokkal a nátha és influenza tünetei ellen

Orrdugulás, köhögés, láz? Illóolajjal számos tünet enyhíthető!

Megfázás, vagy komolyabb, influenza jellegű megbetegedések esetén is gyakran előtérbe kerülnek a természetes gyógymódok, amelyekkel sokszor a legtöbbet tehetjük a mihamarabbi felépülés érdekében, továbbá a betegségek megelőzéséhez és immunrendszerünk megerősítéséhez is. A természetes megoldások közül az egyik legismertebb- a sok folyadék és vitamin influenza ellen fogyasztásán, valamint a pihenésen túl- az illóolajok felhasználása, amelyeket többek között fürdővízhez, masszázsolajhoz adva vagy aromaterápiás úton, belélegzéssel is alkalmazhatunk. Ezek az intenzív, illatanyagokban gazdag olajok segíthetnek enyhíteni a megfázás és influenza tüneteit, elsősorban azzal, hogy tisztítják az orrjáratokat és csökkentik a fejfájást, továbbá kedélyünket, közérzetünket is javíthatják. Egyes olajok még vírusölő tulajdonsággal is rendelkeznek (pl. teafa olaj), így segíthetnek a fertőzések kezelésében és a láz csökkentésében is. De vajon hogyan vethetjük be legegyszerűbben betegség esetén az illóolajokat?

Hogyan használjuk az illóolajokat nátha  ellen vagy influenza tüneteinek enyhítésére?

Nátha vagy influenza esetén az illóolajok hígítatlan és hígított formában is alkalmazhatjuk.

 

Hígítás nélküli felhasználásuk:

Az illóolajokat belélegezhetjük úgy, hogy közvetlenül az üvegcsébe szippantunk, vagy akár néhány csepp olajat cseppenthetünk egy vattapamacsra vagy zsebkendőre is, ami segít kitisztítani az orrjáratokat, így könnyebb lélegzést biztosít.  Ebben az esetben az illóolajokat hígítás nélkül alkalmazzuk és igazán intenzív illatot érezhetünk.

VIVAMAX TIPP: Bármely illóolaj használata előtt allergiatesztet kell végezni. Cseppentsünk kis mennyiségű, higított olajat a bőrünkre és figyeljük meg, hogy a következő 24 órában nem jelentkeznek-e allergiás tünetek.

 

Hígított formában történő felhasználásuk:

Ebben az esetben néhány csepp illóolajat adunk a közvetítő közeghez, amely lehet víz vagy különböző típusú olaj is. Az alábbi módokon alkalmazhatjuk:

1. Párologtatás aroma diffúzor vagy párásító készülék segítségével: a készülékben található vízbe cseppentsük igény szerint néhány csepp illóolajat, amelyet alkalmazhatunk – a hozzáadott illóolaj típusától függően- vírusok ellen, a helyiségben található levegő tisztítására, immunerősítésre, kedélyjavításra, nyugtatóként, köhögés csillapítására, gyermekek légúti megbetegedéseinek kezelésére (erre az utolsó fejezetben külön is kitérünk), stb. Egy szép megjelenésű diffúzor aromaterápiás tulajdonsága mellett akár a helyiség dísze is lehet. Már elérhetőek olyan párásító készülékek is, amelyeket illóolajokkal is használhatunk, azonban arra ügyeljünk, hogy csak olyan párásítók esetében alkalmazzunk illóolajat, ahol ez fel van tüntetve, ellenkező esetben könnyen károsodhat a készülék.

2. Aromaterápiás fürdő: mivel az illóolajok önmagukban nem oldódnak fel a vízben, ezért fontos az úgynevezett hordozó olajjal történő összekeverés (pl. fürdőolajjal). Egy fürdéshez 10-12 csepp illóolaj elegendő, amelyet alaposan keverjünk el a fürdővízben, mielőtt a kádba ülünk. Bizonyos illóolajok könnyen irritációt okozhatnak, ezért ezek fürdéshez nem ajánlottak, többek között: fahéj, szegfűszeg, oregánó, fodormenta, kakukkfű és fajdbogyó. Ezek helyett használjunk levendulát, rózsát és kamillát.

3. Aromaterápiás masszázs: A növényekből nyert illóolajokkal akár a fejet, nyakat vagy talpat is megmasszírozhatjuk, amely mind fizikai, pszichológiai és érzelmi előnyökkel is bír és javíthatja a masszázs élményt is. Ügyeljünk arra, hogy az illóolajat előzetesen hordozó olajjal keverjük össze. A legnépszerűbb illóolajok masszázshoz: levendula, teafa, eukaliptusz, kamilla, édesnarancs.

masszázs4. Forró vízhez adva, inhaláláshoz: forraljunk fel egy liter vizet, öntsük egy laposabb edénybe, csepegtessünk bele 10-12 csepp illóolajat, majd egy törülközőt a fejünkre borítva hajoljunk fölé - a belélegzett gőzök nemcsak az aromaterápia erejével gyógyítanak, de kellően nedvesen is tartják a légutakat. (Pl. eukaliptusz, levendula, borsmenta, citrom illóolaj alkalmazható.)

5. Hideg vagy meleg borogatás: ekkor a bőrön keresztül jut a hatóanyag a szervezetünkbe. A probléma jellegétől függ, hogy hideg vagy meleg borogatást alkalmazzunk, lázra pl. mindig hideget. (Pl. eukaliptusz, erdei fenyő illóolaj alkalmazható.)

6. Bedörzsölés: csak nagyon kevés illóolaj alkalmazható közvetlenül a bőrre cseppentve, hígítatlanul ugyanis irritációt okozhatnak. (Pl. eukaliptusz, rozmaring illóolaj alkalmazható.)

Az illóolajok fenti alkalmazási területei közül bizonyára megtaláljuk azt, amely a leginkább kedvünkre való!

 

Melyik illóolaj milyen problémára alkalmazható? Ide kattintva megismerheti a legjobb esszenciális illóolajokat köhögés csillapításra, gyulladáscsökkentésre vagy légfertőtlenítésre!

Hogyan használjuk az illóolajokat kisgyermekek esetében? Olvassa el tanácsainkat az illóolajok alkalmazásáról babák esetében!

Tekintse meg: Vivamax 100% tisztaságú illóolajok és különleges keverékek

Hozzászólások

Hozzászólok
Hozzászólás írása
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.
Pepita Super Seller Pepita.hu marketplace partner