Kiszállítás készletről akár 48-72 órán belül!
25 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Mintaboltjainkban kipróbálhatja termékeinket!
Kosaram

Gyors kiszállítás készletről - akár 48-72 órán belül!

25.000 Ft felett INGYENES házhoz szállítás!

Blog

Hogyan hat a mágnesterápia és a turmalin az ízületekre?

A mágneseket és magát a mágnesterápiát a gyógyászat számos területén alkalmazzák már évtizedek óta. Többek között a kórházak fizioterápiáján, gyógyfürdő komplexumokban, rehabilitációs központokban és sportolók esetében is találkozhatunk mágnesterápiás készülékekkel, valamint a széleskörben elterjed MR vizsgálat során is mágneses teret, annak rezgését, rezonanciáját használják a képalkotáshoz.

Hogyan hat a mágnes a szervezetre?

A magnoterápiás eszközök között a legismertebbek a Bemer ágyak és a mágneskarika. Ezek hatásmechanizmusának lényege, hogy a vér egyik fő alkotóeleme a magas vastartalmú hemoglobin, mely a szervezet számára létfontosságú oxigén szállításában kulcs szerepet tölt be.  A mágnesesség a vér hemobloginjában található központi egységre, a vasra (Fe) hat. A mágnesterápia felgyorsítja a véráramlást, így gyorsabban és lényegesen több oxigén jut el a sejtekhez. Az oxigén a sejtek anyagcseréjét aktiválja, lerövidítve a gyógyulás / regenerálódás idejét. Lényegében beindítja a sejt aktivitás és a sejt öngyógyító képességét. Ráadásul mindezt természetes módon, mellékhatások nélkül!

A mágnes hatása a véráramra

Fontos, hogy a mágnesterápia jótékony hatását elsősorban mozgásszervi betegségek esetében fejti ki hatékonyan, amelyet számos klinikai vizsgálat is igazol. A mágnes pl. egy ízületi szorítóba beépítve hozzájárulhat a fájó, sérült vagy túrterhelt testrészek gyorsabb regenerációjához a sejtekben végbemenő biokémiai reakciók serkentésével. Az eredményt ekkor sem maga a mágnes, hanem a mágneses mezőbe helyezett sejtek-szövetek energiatermelése és regenerációs folyamatai hozzák létre, amelyhez a mágnes csak a kezdő löketet adja meg.

Mely területeken lehet kiemelten előnyös a mágnesterápia alkalmazása?

A mágnesesterápia kiemelt alkalmazási területei többek között a reumatikus és ízületi betegségek, derék- és térdbántalmak (lumbágó) és végtagtörések utókezelése. Alkalmas lehet továbbá a fizikai teljesítmény növelésére is: nehéz fizikai munka és sporttevékenység esetén az izmok megnövelt oxigénigényét a felgyorsult véráram biztosítani tudja, ezzel egyidejűleg a túlzott terhelésből adódó salakanyag lerakódások eltávozásához is hozzájárulhat.

Miben tér el a mágnesterápia során alkalmazott mágnes a hagyományos mágnesektől?

A terápia során alkalmazott mágnesek (1700-2000 Gauss) erősebbek a normál, kereskedelmi forgalomban elérhető mágneseknél, amelyek erőssége 35–200 Gauss körül mozog.

A mozgásszervi problémákon, izomhúzódásokon stb. felül mely területeken alkalmazzák még a mágnesterápiát?

  • Csontritkulás esetén, mivel serkenti a csontépítő sejtek aktivitását.
  • Csonttörést követően: gyorsítja a csontépítő sejtek aktivitását és ezzel a csonttörések gyógyulását.
  • Fájdalomcsillapítás: csökkenti a migrént, a fogfájást, az izommerevséget.
  • Stressz kezelés: csökkenti a pszichés jellegű panaszokat, a stresszt, kiváló alvásjavításra is.

Milyen esetben ne válasszuk a mágnesterápiát? Mik a mágneses kezelés ellenjavallatai? 

Kisgyermekek és várandós hölgyek számára nem javasolt a mágnesterápia, illetve azok számára sem, akik pacemakerrel vagy más, hasonló orvosi implantátummal rendelkeznek, mivel működésüket a mágnes megzavarhatja. Fontos továbbá, habár a mágnesterápia segíti a test öngyógyító folyamatait, de nem helyettesíti az orvosi kezelést!

Hogyan fokozhatja a turmalin a mágnes jótékony hatásait?

A turmalin az egyetlen kristály, amely bizonyítottan képes elektromosságot kisugározni, különleges tulajdonsága, hogy hő hatására és dörzsölésre feltöltődik, polarizálódik és távoli infravörös sugarak és negatív ionok forrása.  Az infravörös egyfajta elektromágneses sugárzás 0,76 és 1000 mikron közötti hullámhosszal. A látható fénynél hosszabb hullámokban terjed és emellett intenzív hőt kelt. Ezt az elektromágneses sugárzást a test elnyeli, amely hozzájárulhat, hogy az élő szervezet energiaszintje megnő és a molekulák rezgésszáma emelkedik. Ez aktivizálja a sejteket és a sejtanyagcserét. Ennek köszönhetően, a mágneshez hasonlóan javíthatja a vérkeringést, amely hozzájárulhat az immunrendszer ellenállóbbá tételéhez és sokak gyulladás és fájdalomcsillapító tulajdonságot is továbbítanak neki.

Összességében a turmalin által kibocsátott távoli infravörös sugárzás tovább erősítheti a mágnesek ízületekre gyakorolt jótékony hatását a sejtek és a vérkeringés stimulálása révén.

Mely területeken és hogyan fejtik ki hatásukat a turmalin által kibocsátott távoli infrasugarak?

A távoli infravörös sugarak mélyen (kb. 2-4 cm) a bőrfelszín alá, egészen az izomszövetekig hatolnak! A kifejtett hőhatásnak köszönhetően tágítják az ereket, fokozzák a vérkeringést, amely ezáltal oxigénben gazdag vért szállít a kezelt testrész számára. Ennek eredményeképpen a szervezet természetes helyreállítási folyamatai felgyorsulnak.

Mire érdemes odafigyelni, ha mágneses-turmalinos terápiát alkalmazunk?

Ügyeljünk arra, hogy a turmalint, illetve az eszközt, amely a turmalint tartalmazza, nem javasolt közvetlen a bőr fellett viselve, mivel a turmalin enyhe bőrpírt, bőrérzékenységet válthat ki.

Miért mondhatjuk, hogy 3az1-ben rögzítők a mágneses-turmalinos ízületi szorítók?

Mivel szorítókra az esetek nagy részében különböző (pl. gyulladás, túlterhelés vagy porckopás miatti) ízületi sérülések miatt van szükség, ezért a szorítók kiemelt célja a sérült testrész tehermentesítése, továbbá a fájdalom csökkentése. Hogy ezt a lehető leghatékonyabban valósíthassák meg, a mágneses-turmalinos szorítók az alábbi 3 funkciót egyesítik:

1. Kompressziós hatás

A kompressziós hatásnak köszönhetően a szorító kellően támogatja, védi és rögzíti a sérült ízületeket, egyúttal segíti a vérkeringést. A komplexebb szorítók már anatómiai kialakítással is rendelkeznek, hogy a megfelelő pontokon még erősebb támogatást nyújtsanak. Fontos szempont továbbá, hogy a mágneses-turmalinos szorítók anyag bőrbarát, kényelmes és jól szellőző.

2. Mágnesterápia

A mágnesesség a vér hemobloginjában található vasra hat és felgyorsítja a véráramlást, így gyorsabban és több oxigén jut el a sejtekhez, amely segíti a gyógyulást és a szervezet regenerálódását.

3. Távoli-infravörös hőhatás

A hőhatásnak köszönhetően a távoli infravörös sugárzás tágítja az ereket és a mágnesterápiához hasonlóan fokozza a vérkeringést, amely ezáltal oxigénben gazdag vért szállít a sérült izmok számára.

Mikor alkalmazzuk a mágnesterápiát otthon? Helyettesítheti-e mágneses kezelés a fizioterápiát? 

Természetesen az orvos által előírt gyógykezelést nem helyettesítheti a mágnesterápia. A fizioterápiának, illetve más gyógyászati jellegű kúráknak viszont kívülálló kiegészítője lehet a mágneses kezelés, ami az ízületekre és a izmokra, sejtszövetekre is jótékony hatással bír. Kifejezetten az otthoni terápiát segítik a mágnesekkel ellátott ízületi szorítók, amik enyhíthetik a panaszokat, gyorsíthatják a javulás folyamatát. Számos pozitív visszajelzés érkezett már vásárlóinktól, akik előszeretettel használják a kényelmes és hatékony VivaFit szorítókat, melyek mágnessel és turmalinnal vannak ellátva. 

 

 

Kapcsolódó termékcsoportok

Hozzászólások

Hozzászólok
Hozzászólás írása
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.
Pepita Super Seller Pepita.hu marketplace partner