Az infralámpa terápiás alkalmazása tulajdonképpen egy fizikoterápiás kezelés, hiszen a hőenergia és a fényterápia kombinációját nyújtja. Az infravörös fény képes a bőr alá hatolni, ezáltal a szövetek mélyebb rétegeiben is hőt generál, így fokozhatja a vérkeringést és a sejtaktivítást, gyorsíthatja az anyagcserét, csökkentheti a gyulladást.
Az infravörös fény hatásmechanizmusáról korábbi blogcikkünkben részletesebben is olvashat!
Nem csak a náthás tüneteteket enyhítheti infralámpával! Használja egészségmegőrzés céljából, terápiás jelleggel!
Bőrproblémák megelőzésére, kezelésére
Az infralámpák használata hozzájárulhat a bőr rugalmasságának és fiatalos megjelenésének megőrzéséhez. A hő hatására megnyílnak a pórusok, így a bőrápoló készítmények mélyebben felszívódhatnak, intenzíven táplálva a bőrt. Emellett az infrafény segíthet csökkenteni a pattanások kialakulását is, mivel a sejtaktivitás fokozásának eredményeként mélytisztító hatással van a bőrre. Az infralámpa alkalomszerű használata tehát támogathatja a bőrápolási rutint, különösen bőrproblémák esetén.
Gyorsabb sebgyógyulásért, hatékony regenerációhoz
Az infrafény mélyen behatol a bőr alá, és serkenti a sejtek anyagcseréjét. A hő hatására javul a vérkeringés, ami oxigént és tápanyagokat juttat a szövetekhez, elősegítve azok regenerációját. Ez különösen fontos lehet bőrsérülések gyógyulása, műtétek utáni rehabilitáció vagy akár sportolás utáni izomregeneráció során.
Immunrendszer támogatására
A hőhatás fokozza a vérkeringést és elősegíti a gyulladások csökkentését, ezáltal támogathatja a szervezet védekezőképességét a fertőzésekkel szemben. Rendszeres használatával csökkenthető a megfázásos és influenzás időszakban a megbetegedések kockázata. Ilyenkor érdemes a mellkas, nyak vagy hónalj területére irányítani a fényt, ahol a nyirokcsomók találhatóak.
Mozgásszervi fájdalomra
Az infrafény hője ellazítja az izmokat és enyhíti az ízületi fájdalmakat. Ez különösen hasznos lehet a krónikus mozgásszervi fájdalommal élők számára. A hőhatás csökkenti a merevséget, és javítja az érintett területek mobilitását. Hasznos lehet a hideg idő hatására jelentkező ízületi panaszok enyhítésére is. A hideg idő ízületekre gyakorolt hatásairól a témában írt blogcikkünkben bővebben is olvashat.
Stresszoldásra, vitalizálásra
Az infrafény használata relaxáló hatással is lehet a szervezetre. Az infralámpák által biztosított meleg nyugalmat áraszt, amely segíthet csökkenteni a stresszt és az alvászavarokat. A hosszan tartó borongós, napfény mentes időszakban az infrafényes terápia után a test és lélek is felfrissülhet.
Így használja az infralámpát!
A készülékek használata hatékony és biztonságos, de a sérülések, vagy túlmelegedés elkerülése érdekében érdemes betartani néhány egyszerű szabályt:
• Tartsa a megfelelő távolságot: az eszközt általában 30-50 cm távolságra kell helyezni a kezelendő felülettől
• Időtartam: terápiás használat során egy kezelés körülbelül 10 percig tart, de a kezelés megkezdésé előtt érdemes kezelőorvossal egyeztetni, mert az egyes területeken alkalmazható időtartam eltérhet!
• Kerülje a túlzott használatot: naponta 1-2 kezelés már elegendő lehet a kívánt hatás eléréséhez.
• Gondoskodjon szemei védelméről: használat közben viseljen védőszemüveget.
Gyermekek kizárólag orvosi javaslatra, szülői felügyelet mellett használják!
Az infralámpa egészségmegőrző szerepe tehát rendkívül szerteágazó, így több területen is érdemes bevetni, és terápiás jelleggel használni a sokoldalú készüléket.